Anthony Davidson, właściciel wytwórni TJM, w której studio ćwiczyli m. in. Joy Division napisał książkę o historii TJM. A teraz donosi, że publikacją zainteresowało się aż 3 wydawców z Londynu, więc jedzie z nimi porozmawiać. Przy okazji oferuje egzemplarze pierwszego wydania - ze swoim autografem i w twardej oprawie - każdemu, kto w tej sprawie napisze do niego poprzez jego profil na FB (LINK).
Na powyższym zdjęciu pokazujemy autora w towarzystwie Briana Gormana z którym mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad TUTAJ.
W klimacie - wychodzi zapowiadana reedycja A Paean to Wilson The Durutti Column wydana w Kooky Data. O tym albumie z 2002 roku opowiedział w wywiadzie Phil Cleaver, jeden z współzałożycieli Kooky. Na wznowieniu będzie zdjęcie Vinniego grającego na pianinie z Tonym Wilsonem podczas wieczoru otwarcia Hacjendy (zdjęcie zostało zrobione przez Stephena Wrighta), a sam album zostanie wydany na winylu, wraz z bonusowym nagraniem na CD (LINK).
Pozostajemy wokół artystów z Factory. Organizatorzy Festiwalu Rebellion ogłosili, że podczas imprezy zostanie otwarta nowa scena plenerowa, a w zasadzie drugi, samodzielny festiwal pod nazwą R-Fest. Wystąpią na nim The Stranglers, Peter Hook, The Undertones, Gary Numan i The Skids. Wszystko to w Blackpool, Wielka Brytania od 4 do 7 sierpnia (LINK).
My ilustrujemy post piosenką Stranglersów z czasów gdy postanowili z punkowej rąbanki zacząć produkować wysokiej jakości przetwory muzyczne.
A co do nowej płyty... Może lepiej nie. Faith, Pornography i kawałki pozostałych wystarczą.
Skoro o koncertach w Polsce - Robert Plant and Alison Krauss wystąpią w Operze Leśnej w Sopocie (LINK).
Metallica natomiast będzie transmitować na żywo swoje koncerty z San Francisco z okazji 40. rocznicy za darmo - 17 i 19 grudnia za pośrednictwem Amazon Prime (LINK).
My wspominamy wielki przebój Planta z czasów kiedy siedziało się przy radiu i słuchało Listy Przebojów Trójki. Po latach okazało się, że tak do końca cudownie to nie było, i Wujek Dobra Rada Marek dokonywał korekt (LINK), co nie zmienia jednak faktu, że Trójka wtedy kształtowała gusty młodego pokolenia. Teraz gusty młodego pokolenia kształtują jakieś przygłupy z YouTube.
Inny Wujek Dobra Rada - Nick Cave zdradza, jakiej rady udzieliłby swojemu 16-letniemu ja, przy czym zastrzega, że w rzeczywistości jestem nadal szesnastoletnim ja, tylko pół wieku starszym. Ogólnie radzi unikać kłopotów (LINK).
W temacie dobrych rad: wyszła pierwsza polskojęzyczna książka dedykowana artystom chcącym samodzielnie kierować swoją karierą oraz managerom muzycznym i osobom aspirującym do tego zawodu. W zamyśle autorów jest to zbiór wskazówek i dobrych praktyk rekomendowanych przez przedstawicieli polskiej branży znających (podobno) rynek muzyczny od podszewki, a są to: Aga Zaryan, Kuba Badach, Tomasz „Grubson” Iwanca, Marek Napiórkowski, Leszek Możdżer, Alicja Myśliwiec, Gabi Drzewiecka, Paweł Potoroczyn, Robert Piaskowski, Bartek Stolarek, Krzysztof Maj, Marcin „Tytus” Grabski, Bogdan Waszkiewicz, Kuba Kubiczek, Joanna Krawiec, Kinga Janowska, Paweł Orski, Tomasz Gajewski.
Książka dostępna w sprzedaży TUTAJ. Poza kilkoma nazwiskami o reszcie słyszymy pierwszy raz. Reasumując: stosuj rady z tej książki będziesz znany inaczej jak większość te rady dających.
Każda wiadomość kosztuje 250 USD (188 GBP) w przypadku fana lub 4500 USD (3 392 GBP) w przypadku firm (LINK).
Na koniec kilka smutnych wiadomości, bo chyba to jakaś czarna seria. Zmarli:
Michael Nesmith (Monkees) - jak napisała jego rodzina: zmarł rano w swoim domu, otoczony rodziną, z przyczyn naturalnych (LINK),
Mensi (Angelic Upstarts) na COVID,
David Lasley, muzyk, autor tekstów i wokalista wspierający legendy muzyki, który m.in. współpracował z Jamesem Taylorem, Joni Mitchell, Bette Midler i Ringo Starrem (LINK),
Steve Broński (Bronski Beat)...
Jeśli przeżyjemy, jutro kolejny nowy wpis, tego nie znajdziecie w mainstreamie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz