Ukazał się wywiad z Chrisem Mathan'em współpracownikiem Petera Savillea (warto zerknąć TUTAJ). Wywiad przeprowadził Andrew J. Golden z portalu louder than war. Pierwsze pytanie oczywiście o Joy Division i od wejścia dane ciało, bowiem dotyczy ono kasety, płyty i CD Unknown Pleasures. Nieco więcej wiedzy panie dziennikarzu, CD wynaleźli przecież w 1982 roku, czyli dwa lata po śmierci Iana Curtisa. Na szczęście Mathan efektownie wychodzi obronną ręką z sytuacji. Reszta TUTAJ.
Powstał film z inspiracji tekstów Joy Division - nakręcony przez Fabrizio Federico (na zdjęciu powyżej) i zatytułowany Teddy Bears Live Forever. Obraz jest dość dziwaczną historią opisującą życie młodej dziewczyny (April), która walczy z destrukcyjnym wpływem swoich bodajże 6 wcieleń… z których najgorsze wabi się Sam. Obyczaje Sam są na tyle obrzydliwe, że nie ma potrzeby ich opisywać. W każdym razie film powstał, na co dowodem jest trailer opublikowany TUTAJ.
Nie wstawimy go u nas, kto chce niech obejrzy o ile nie ma nic ciekawszego do roboty. Po emisji tzw. teledysków z okazji 40 lecia Unknown Pleasures wydawało się, że nic nie jest w stanie przebić kobiety w fabryce ślimaków, elfa w rajtuzach w Berlinie, czy prostytutek tańczących na ulicach. A jednak.
Tak trzymaj Fabrizio i czekamy na kolejny film za rok, kiedy obchodzić będziemy 40. rocznicę wydania Closer i pobijesz obecny rekord.
Pojawiło się nowe zdjęcie Iana Curtisa - wycinek z jakiejś gazety. Data wykonania zdjęcia i autor na razie nie są znane. Więcej TUTAJ.
Mark Reeder (o którym pisaliśmy TUTAJ) udzielił wywiadu (TUTAJ) dla rumuńskiego portalu. Mówił o tym co robi teraz, ale kilka pytań nawiązywało do przeszłości, do znajomości z muzykami Joy Division i New Order.
Opowiedział o tym, jak to krótko po śmierci Iana Curtisa do Berlina przyjechał Bernard Sumner i Reeder podsuwał mu nowe taśmy i wskazywał różne zespoły. Robił tak, bo uważał że New Order musi grać coś odmiennego od Joy Division, inaczej ludzie zawsze będą porównywali oba zespoły. Według niego Movement, który powstawał w tamtym czasie jest utrzymany w stylistyce obu zespołów.
Według nas, zespół New Order po tej płycie się skończył.
Bauhaus prawdopodobnie ruszą w nową trasę, mimo kłopotów z sercem, jakie miał wokalista Peter Murphy. Trzymamy kciuki, w końcu z czegoś trzeba żyć. Więcej TUTAJ.
Wyszła książka Richarsa Williamsa- Curry With John Peel: the City Walls history - tym jak to pięciu chłopaków bez powodzenia próbowało założyć zespół i odnieść sukces. Udało im się zorganizować koncert i spotkać z Johnem Peel’em. Książka jest dostępna tylko poprzez kontakt z autorem przez jego FB (TUTAJ).
Brian Eno, znany z współpracy z Roxy Music, Coldplay i U2 napisał piosenkę krytykującą rząd Torysów. Dochód ze sprzedaży singla przeznaczy na cele charytatywne, przede wszystkim na pomoc bezdomnym. Muzyk jest znany z tego, że często wypowiada się na tematy polityczne. Popiera bojkot kulturalny Izraela z powodu okupacji terytoriów palestyńskich, jest przedstawicielem ruchu Stop the War i wspiera Partię Pracy. Ciekawe - Morrissey jest bojkotowany za wsparcie partii prawicowych… (LINK).
Co do piosenki, to naszym zdaniem najlepiej ostatnio wyszła Brianowi Eno ta:
Też jest polityczna i popiera konkretny system, który powstał w 1995 roku... O tym jak ją stworzył można przeczytać TUTAJ.
Na koniec news, co do którego mamy ambiwalentny stosunek. Ponoć na realizację pasji nigdy nie jest za późno, no ale bez przesady.
102-letni Alan R. Tripp i 88-letni Marvin Weisbord wydali właśnie swój pierwszy album Senior Song Book. Utrzymany w stylistyce lat 40-tych album składa się z 8 utworów i 2 remiksów. Więcej o tym TUTAJ.
Podobno album otwiera cover, pierwszy hit pewnego irlandzkiego zespołu...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz