Czy Coronavirus może stać się inspiracją dzieła sztuki? Wydaje się to całkiem niemożliwe, a jednak... Bathsheba Grossman (ur. 1966) amerykańska artystka wykonała rzeźbę, której kompozycja opiera się na strukturze tego wirusa.
Rzeźbiarka ukończyła matematykę w Yale (1988), a następnie kierunek artystyczny na Uniwersytecie Pensylwanii (1993). Jej mentorami byli Erwin Hauer i Robert Engman, dwaj rzeźbiarze- matematycy, uczniowie Josefa Albersa. Dzieła artystki, mimo konceptualnej formuły, znajdują zupełnie prozaiczne zastosowanie. Na przykład używane są jako lampy lub otwieracze do kapsli… I tak wielkie odkrycia zostają przełożone na część zwyczajnej codzienności…
Czy za kilka lat będziemy podziwiać tylko takie rzeźby? To znaczy zaprojektowane na klawiaturze komputera i wydrukowane metodą druku 3D? Miejmy nadzieję, że jednak świat przyszłości będzie równie złożony jak i obecny, jeśli nie bardziej. I że będzie na nim miejsce dla porywów twórczych wykonywanych za pomocą rękodzieła jak i produkowanych z wykorzystaniem skomplikowanych maszyn. A my oczywiście pokażemy jedne i drugie a potem skomentujemy na naszym blogu.
Na razie polecamy stronę dzisiejszej bohaterki (LINK), a także film ukazujący jej proces projektowania
Czytajcie nas - codziennie nowy wpis, tego nie znajdziecie w mainstreamie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz