Zaczynamy jak zawsze od naszego ulubionego zespołu. W sobotę 22 kwietnia Martin O'Neill otworzył wystawę swoich zdjęć ukazujących Joy Division w Abbey of Notre-Dame de Guîtres (LINK).
Też Manchester. Johnny Marr wydaje nową książkę. Marr's Guitars ukaże się 17 października nakładem Harper Design. W książce tej Marr każdą posiadaną gitarę wiąże z określoną piosenką lub momentem życia. Książka ma obejmować wszystkie etapy kariery: od okresu The Smiths, po The Cribs i Modest Mouse, a także opisuje najnowsze projekty, w tym współpracę z Hansem Zimmerem nad ścieżką dźwiękową do filmu o Jamesie Bondzie. Marr's Guitars jest już w przedsprzedaży TUTAJ. Poza tym Marr pracuje nad nowym albumem Noela Gallahgera, nagrywa z Modest Mouse i ma zaplanowane występy na brytyjskich festiwalach tego lata. Terminy koncertów są TUTAJ.
Skoro wywołaliśmy Hansa Zimmera - ogłosił on trasę koncertową A New Dimension po Europie i Wielkiej Brytanii/Irlandii na przyszły rok – bilety na koncerty w Wielkiej Brytanii i Irlandii można już zacząć kupować TUTAJ.
Inna gwiazda z Manchesteru - Noel Gallagher udostępnił tytułowy utwór swojego najnowszego albumu Council Skies – można go posłuchać powyżej. Tego
lata Gallagher zaprezentuje Council Skies podczas serii koncertów na
świeżym powietrzu w Wielkiej Brytanii (LINK).
Nowa płyta ukaże się 2 czerwca nakładem Sour Mash ale przedsprzedaż już
ruszyła (TUTAJ). Tymczasem album
Oasis, który został wyprodukowany użyciu sztucznej inteligencji, zdobył
sporą popularność. Album został nagrany przez brytyjski zespół Breezer,
który chciał pokazać jak brzmiałby Oasis gdyby zechciał wydać w 2023
roku nowy album. Wydawnictwo zawiera oryginalne utwory Breezera -
napisane w 2021 roku - z partiami wokalnymi wygenerowanymi przez
sztuczną inteligencję wzorowane na głosie Liama Gallaghera. Można tego posłuchać TUTAJ.
Za to u nas inna wielka gwiazda - Tori Amos wystąpi 28 kwietnia w katowickim Spodku w ramach trasy promującej jej najnowszy album Ocean to Ocean. W supporcie wystąpi norweska wokalistka SKAAR bilety TUTAJ.
Republika bez Ciechowskiego to jak Stonesi bez Jaggera, czy Nirvana bez Cobaina albo Joy Division bez Curtisa.
Żeby zakończyć newsy koncertowe - sześćdziesiąt lat temu, w 1963 roku mało znany zespół z Liverpoolu wystąpił na scenie w szkole Stowe w Buckinghamshire - po wielu latach taśma z tego występu the Beatles została odnaleziona i teraz poddawana jest renowacji - zarejestrowano na niej sporo utworów - setlista znajduje się TUTAJ.
Niespotykany wcześniej album z materiałem Franka Zappy zatytułowany Funky Nothingness ukaże się 30 czerwca. Będzie składał się z utworów nagranych w 1970 roku, które miały być kontynuacją solowego debiutu Hot Rats Zappy z 1969 roku. W sesji nagraniowej wzięło udział wielu jego współpracowników, a potem materiał na wiele dziesiątków lat trafił do sejfu... Płyta będzie dostępna w wielu formatach. Dwupłytowy winyl będzie składał się z 11 klasycznych miksów Zappy, natomiast trzypłytowa rozszerzona edycja deluxe CD ma zawierać dodatkowe nagrania, alternatywne edycje i nieedytowane mastery. Przed wydaniem albumu fani zostali zaskoczeni niepublikowanym dotąd utwórem Work With Me Annie/Annie Had a Baby, który gra powyżej. Przedsprzedaż albumu jest TUTAJ.
Zappy nie ma już wśród nas, a i nas niedługo nie będzie. Pojawia się zatem filozoficzne pytanie: czy leży Ci na sercu zieleń planety? Bo są ludzie, którym leży. Pewien młody człowiek zażyczył sobie aby po śmierci jego ciało przerobić na kompost. I co się okazuje, ten rodzaj pochówku jest w niektórych krajach stosowany, ma nawet swoją nazwę jest to terramacja. W 2019 roku zalegalizowano możliwość przeprowadzenia zielonego pogrzebu w stanach Nowy Jork, Kolorado, Waszyngton, Kalifornia, Oregon i Vermont. Kompostowanie ludzkich zwłok jest także zalegalizowane na terenie całej Szwecji. Metody naturalnego pochówku, w których ciało jest chowane bez trumny lub trafia do trumny biodegradowalnej, są dozwolone również w Wielkiej Brytanii (LINK).
Towarzysze z USA ostatnio znacząco wybiegają przed szereg. Brawo!
- Witam co tam słychać?
- A wiesz założyłem kwartet.
- Tak? A ilu was jest?
- No trzech.
- Kto?
- Ja i mój brat.
- Przecież ty nie masz brata.
- No właśnie.
Do zdarzenia doszło w mieście Alwar w stanie Radżastan w północno-zachodnich Indiach. 82-letni Shivdayal Sharma wybrał się na spacer. Podczas przechadzki wzdłuż torów kolejowych zatrzymał się na chwilę, by załatwić potrzebę. Niedługo później pociąg uderzył krowę a emeryt, który jak na ironię przez lata pracował na kolei, został przygnieciony przez "latającą" krowę i zginął na miejscu (LINK).
Jedzie mąż z żoną samochodem. Nie rozmawiają ze sobą. W pewnej chwili mijają pasącą się na łące krowę i żona mówi kąśliwie do męża:
- Widzę kogoś z twojej rodziny.
Na to maż spokojnie odpowiada:
- Tak to moja teściowa.
Skoro zrobiło się rodzinnie, to nikt nie dba tak o rodzinę jak Rosja, gdzie trwa festiwal zadziwiających prezentów. W lutym rodziny
rosyjskich żołnierzy poległych podczas wojny na Ukrainie otrzymały
zestawy do golenia i szampony. A w grudniu ubiegłego roku rosyjska
gazeta Vesma poinformowała, że jeden z przywódców obwodu kurskiego,
Siergiej Korostelew, przekazał komplet ręczników matkom, które straciły
synów w konflikcie.
Niedawno jedna z kobiet której mąż został powołany do wojska, żaliła się w mediach społecznościowych, że zamiast drewna na opał dostała od władz bilety do cyrku (LINK).
Jakby biletami do cyrku nie można było napalić?
- Halo, cyrk? Gadający koń z tej strony. Chciałbym u was pracować.
- A co pan umie?
- Żonglować, k..!
Do dyrektora cyrku przychodzi mężczyzna i twierdzi, że jego kot umie mówić.
- Sprawdźmy to. - mówi zainteresowany dyrektor cyrku i pyta kota:
- Jak się nazywa zmielony węgiel?
- Miał.
- A czas przeszły od ”mieć”?
- Miał.
Kot i facet lądują z wielkim hukiem na korytarzu. Powoli dochodzą do siebie i zdziwiony kot pyta:
- Niewyraźnie mówiłem czy co?
Szpital psychiatryczny. Ordynator oprowadza młodego psychiatrę po oddziale:
- Tutaj jest sala Napoleonów, a tutaj mechaników samochodowych.
- A gdzie oni są? Nikogo nie widzę.
- Leżą pod łóżkami i naprawiają.
A wspomniani Florence + The Machine 21 kwietnia udostępnili nastrojowy nowy utwór Mermaids, który gra powyżej.
Kończymy newsem z pogranicza muzyki i sztuki.
Według doniesień prasowych ceniony artysta graffiti, Banksy, kupił zabytkowy XVII wieczny pub The Crown niedaleko Glastonbury, miejsca gdzie odbywają się znane festiwale. Podobno kosztował artystę 1 milion funtów. Przez wiele lat pub pozostawał zamknięty, nie licząc krótkich okresów działalności w 2021 r. i w 2022 r. po pandemii koronawirusa. The Crown ma teraz nowy wystrój, na który składają się prace Banksy'ego i jego przyjaciółki Dorcas Casey (LINK).
- Mężczyzna w żółtych slipkach ma natychmiast opuścić teren pływalni. - wrzeszczy ratownik.
- A dlaczego mam wyjść?
- Bo pan sika.
- Przecież wszyscy to robią.
- Ale tylko Pan z trampoliny.
Może to był nawet sam David Bowie?
Czytajcie nas - codziennie nowy wpis, tego nie znajdziecie w mainstreamie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz