Joy Division cały czas inspiruje… Można natknąć się na nawiązania do dzieł grupy prawie w każdym większym projekcie muzycznym i to niezależnie od gatunku. Tym razem chcemy pokazać klip wideo zrealizowany przez enigmatyczny projekt muzyczny, który występuje pod nazwą Denial of Service. Za tą nazwą stoi jeden człowiek, Haris Martis (Charis Matis, H. Matis, Χάρης Μάρτης).
Jest to Grek (ur. 1969 r.) mieszkający na stałe w Salonikach, który tworzy animacje wideo i zdjęcia w 3D, eksplorując świat fraktali. Był odpowiedzialny za efekty w klipie wideo do remiksowanego utworu Davida Bowie Love is Lost (Mix Hello Steve'a Reicha), z 2013 roku. David Bowie i jego współpracownicy przypadkiem odkryli prace Harisa zamieszczane przez niego w internecie.
Klip można zobaczyć TUTAJ lub TUTAJ.
Artysta nie jest ani muzykiem, ani informatykiem ani nawet grafikiem. Studiował Media & Communication Studies na University of Leeds, który ukończył z tytułem doktora oraz w University of Westminster (LINK). Brał udział w wielu wystawach, prezentując na nich swoje grafiki 3D, ostatnio, w 2013 r. na dużej wystawie w Sztokholmie, zorganizowanej przez: Fundację Magritte oraz Yper Yper , w ramach corocznych targów sztuki niezależnej.
Ale do rzeczy, czyli do obiecanych inspiracji Joy Division: otóż w projekcie z 2017 roku powstałym przy współpracy z chemikiem i matematykiem Paulem Fennell, który odwzorował graficznie sekwencje dyfuzji reakcji z użyciem Max/Jitter, powstał klip wideo pod wdzięcznym tytułem Onryō. Składa się on ze zmieniających się obrazów w rytm industrialnej noir-techno, przez co otrzymujemy dość niesamowity efekt. A wśród grafik znajduje się taka:
Klip można zobaczyć TUTAJ lub TUTAJ.
Czytajcie nas - codziennie nowy wpis, tego nie znajdziecie w mainstreamie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz