Jeden z użytkowników FB zwięźle przypomniał historię zdjęć Joy Division wykonanych przez Kevina Cumminsa na moście Epping Walk na Princess Street w Hulme, dzielnicy Manchesteru 42 lata temu. Most to jedyny świadek tamtych wydarzeń, bo zarówno sala prób w budynku należącym do Anthonego Davidsona jak i Russell Club w którym występował zespół już nie istnieją (LINK). Przy okazji zamieścił link do fragmentów archiwalnego wywiadu Cumminsa z Natalie Curtis. My ten wywiad opisaliśmy dokładnie TUTAJ, a o zdjęciach Kevina Cumminsa pisaliśmy TUTAJ.
Jeśli już wspomnieliśmy o Natalie Curtis to składa ona życzenia noworoczne i dziękuje za wszelkie okazywane jej wyrazy wsparcia. Jednocześnie przypomina o swoich zdjęciach wystawionych w paryskiej galerii.
Byli koledzy taty Natalie - New Order zremasterowali utwór Age of Consent z 1982 roku i wypuścili w oficjalnym widoklipie, w którym pokazali szaloną tancerkę, w tej roli Astrid Grarup Elbo. My już nie jesteśmy fanami New Order, wspominamy ten fakt jedynie przez grzeczność.
Ten, gdy był młody, miał idola, który naszym idolem był i pozostanie. Wersja powyżej nie brzmi za dobrze, w przeciwieństwie do wersji z filmu Heat.
Ta jest wręcz godna podziwu.
Londyńskie Muzeum Designu złożyło hołd legendarnej grupie Chemical Brothers z Manchesteru, swoim najnowszym wirtualnym pokazem Electronic: From Kraftwerk to The Chemical Brothers.
Atrakcją widowiska są krótkometrażowe filmy 3D z trasy koncertowej Kraftwerk w 2017 roku, a także typografia, fotografia i różne dzieła sztuki autorstwa Christiana Marclay, Andreasa Gursky i Petera Saville'a. Spektakl, który ma być wyświetlany do maja tego roku na razie z powodu pandemii jest niedostępny, jednak aby nie zawieść fanów, pracownicy muzeum oferują wirtualną wersję wystawy, która jest dostępna do 14 lutego TUTAJ.
W klimatach nostalgicznej i chłodnej muzyki - Nick Cave & The Bad Seeds ogłosili (LINK), że mają nagrany materiał na nowy (już 18) album studyjny. Będzie nazywał się CARNAGE. My powyżej przypominamy jeden z jego większych hitów, a niech tam.
Pozostańmy w klimacie nostalgii - His Name Is Alive, których genialny album Livonia opisaliśmy TUTAJ, zapowiedzieli na 12 lutego cyfrową dostępność nowego albumu Hope Is A Candle, który będzie rozsyłany już 10 lutego. Przedsprzedaż płyty ruszyła TUTAJ. Oby było to dzieło na miarę Livonii.. Przy okazji pozdrawiamy Warrena, obserwującego nas na TT (TUTAJ) i to z wzajemnością.
Nie może w klimacie nostalgii zabraknąć twórcy muzyki ambient... Faber & Faber wydaje ponownie, w 25-lecie premierowej edycji, książkę Briana Eno z 1996 roku, A Year With Swollen Appendices. Eno opracował w 1995 roku zbiór zapisków z pamiętników i esejów, obejmujący między innymi jego pracę z Davidem Bowie, U2 i Jah Wobble, omawiający muzykę ambient i inne tematy. Wydanie z okazji 25-lecia zawiera nową przedmowę Eno. Książka pojawiła się listopadzie w Wielkiej Brytanii, a wersja amerykańska ukaże się 21 lutego 2021 r (LINK). Przy okazji warto przypomnieć wspólne przedsięwzięcie braci Eno: Briana i Rogera, od którego pojawienia się minął prawie rok a był to album Mixing Colours wydany przez Deutsche Grammophon z którego pochodzi powyższy utwór Celeste.
W marcu tego roku Brian otworzy na festiwalu Elevate w Graz w Austrii instalację Eno 77 Million Paintings to the Dom im Berg, którą będzie można oglądać przez cały rok. Składać się ona będzie z muzyki i efektów 3D (LINK).
I jeszcze jedna rzecz związana z Brianem Eno: muzyka do serii filmów jakie produkuje dla TV jest do dosłuchania (LINK).
Skoro mowa o gwiazdach lat 80 - tych, jedna z nich wkrótce wystąpi u nas. W 2021 roku w Polsce odbędzie się bowiem wiele festiwali rockowych, w zasadzie prawie w każdym miesiącu obecnego ro(c)ku LINK.
Jeśli pandemia ustąpi to w obecnym roku w Polsce nastąpi prawdziwy wysyp gwiazd, bo wystąpią: Pearl Jam, Iron Maiden, KISS, Smokie, YES, Hurts, Royal Republic i wielu innych artystów. Bilety już dostępne TUTAJ. A skoro Yes to na pewno nie zbraknie genialnego Ownera, który ilustruje niniejszy news...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz