poniedziałek, 15 marca 2021

Isolations News 132: Dzieci Honore i Erasmusa live, Reeder, Antipole i Paris Alexander nagrywają, Sisters of Mercy - rocznica, Pink Floyd reunion?

Factory-Crepuscule wspólnie z Kiosk Radio udostępnili mikrofon Sashy Vernaeve (córce Annik Honore) oraz Giulio Erasmusowi (synowi Alana Erasmusa). Efekty można odsłuchać TUTAJ.

Skoro zaczęliśmy od klimatów Factory - A Certain Ratio znów pozytywnie zaskakuje, oferując nowy singiel Wonderland i prezentując swoje plany koncertowe (TUTAJ).

Kolejny news z obszaru ludzi uwikłanych w Factory - Mark Reeder właśnie wydał swój nowy album Subversiv-Dekadent. Tytuł nawiązuje do klasyfikacji, którą nadała mu tajna policja Stasi, śledząca jego podróże do Berlina Wschodniego w latach 80. Artysta przedstawia na płycie miksy autorskich piosenek jak i utworów MFUNew Order czy Yello. Album jest TUTAJ. Muzyka jest ciekawa i warta przyjrzeniu się wszystkim tym, którzy lubią podróże w klimaty ambient.


W klimacie - Kill Shelter i Antipole łączą siły na nowym albumie A Haunted Place, który ukaże się 26 marca - przedsprzedaż jest TUTAJ. Promuje go teledysk do pierwszego singla Raise the Skies. Z Antipole przeprowadziliśmy wywiad TUTAJ.


Skoro Antipole to nie obejdzie się bez Paris Aleksander który zaprezentował utwór Devour pochodzący z nowego albumu mającego ukazać się latem.


Swoją drogą nowa piosenka Antipole brzmi jak reaktywacja Sisters of Mercy

Ci z kolei będą obchodzić 40-lecie istnienia trzema koncertami w kultowym londyńskim klubie Roundhouse w dniach 11, 12 i 13 września, umieszczając koncerty w europejskiej trasie zespołu, która została przełożona z zeszłego roku na jesień tego. Bilety można nabywać TUTAJ. Ostrzegamy, że jeśli znowu będzie to Andrew z automatyczną perkusją i playbackiem to szkoda kasy.


Solo działa też inny legendarny muzyk - Jerry Cantrell z Alice In Chains, który kończy pracę nad nowym nowym albumem, pierwszym od 20 lat. Kiedy pojawi się w sprzedaży jeszcze nie wiadomo (LINK). Kasetę Alice o słoiku z muchami zaprezentowaliśmy TUTAJ


Mogliśmy to zrobić, dzięki jej wynalazcy, który ostatnio nas opuścił. Lou Ottens, wynalazca kasety magnetofonowej, emerytowany inżynier Phillipsa miał 94 lata (LINK).


Dzięki kasetom magnetofonowym Beatlesi mogli uruchomić całą gamę efektów dźwiękowych, jak choćby organy parowe Lennona. Za to Paul McCartney wymyślił manewry z głowicami, co zaowocowało efektami mew w piosence Tomorrow Never Knows z płyty Revolver16 kwietnia ukaże się na platformach cyfrowych McCartney III Imagined, nowy album Paula McCartneya nagrany wspólnie z kilkoma artystami, wśród których są: Josh Homme , Beck, Phoebe Bridgers, St.Vincent, Damon Albarn i 3D z Massive Attack. Fizycznie płyta wyjdzie 23 lipca. Tracklista jest TUTAJ. Skoro już Massive to może przypomnijmy ich wielki psychodeliczny hit...


Paul i psychodela? Kto wie?


Ta nie była obca Oasis, których założyciel Liam ​​Gallagher przekazał różne nagrody na rzecz ratowania przed bankructwem klubu muzycznego The Priory w Glasgow. Aby je otrzymać trzeba wpłacić datek i wziąć udział w losowaniu (TUTAJ). 


Z McCartneyem jest też związany kolejny news. David Gilmour po spotkaniu byłych członków Pink Floyd odrzucił możliwość wspólnej pracy, stwierdzając: Skończyło się. Absolutnie nie chcę wracać. Muzycy Pink Floyd spotkali się rok temu w hotelu na lotnisku w Londynie, na wniosek Rogera Watersa, który bezskutecznie od 1985 roku próbuje pogodzić się z Gilmourem i Nickiem Masonem (LINK).  Mimo to grupa coś tam wspólnie wydaje, za miesiąc opublikuje płytę z koncertu w Knebworth z 1990, na którym obok Pink Floyd wystąpili na którym wystąpili również na żywo Paul McCartney , Dire Straits i Phil Collins z Genesis.

Tyle na dzisiaj, bo więcej się nie zmieściło. Wracamy jutro z kolejnym wpisem, dlatego czytajcie nas - codziennie coś nowego, tego nie znajdziecie w mainstreamie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz