o Joy Division muzyce i sztuce, która nie wróci do etapu tworzenia,
ale która jest w nas
poniedziałek, 12 lipca 2021
Isolations News 149: Zdjęcia miejsc związanych z Joy Division, Hooky i Marr na Penn Fest, Rock na Bagnie - wideo, wystawa obrazów Ringo Starra, the Residents i Lacrimosa koncertują, nowa płyta i książka Yes, wznowienie Marillion, Zanias gra dla nas a Otton się odkopuje w kukurydzy
Kilka zdjęć zrobionych w ostatni weekend (TUTAJ) - z wystawy o Factory Records The Science and Industry Museum w Manchesterze oraz różnych miejsc w tym mieście i w Macclesfield, bliskich każdemu fanowi Joy Division i innych zespołów nurtu Manchester Sound. Zrobił je Dave Harcus. Dzięki.
W Big Park w Buckinghamshire 23 i 24 lipca odbędzie się Penn Fest. W pierwszym dniu wystąpi Peter Hook oraz Razorlight, Ella Eyre, Sigma Dj, Dreadzone, General Levy, Republica, Goldie Lookin Chain (Legends Set), Lisa Mafia Romeo, Sl2, Slipmatt, Ellis D, Nicky Blackmarket, a w drugim będzie można zobaczyć Johnny Marra, Rag N Bone Man, The Brand New Heavies, The Dualers, Dub Pistols, Baby D, Rhythm Of The 90’s, Noasis, Shy Fx, Artful Dodger, Brandon Block I Alex P. Bilety są TUTAJ. Mamy nadzieję, że poziom festiwalu nie będzie taki, jak poziom reklamującego go plakatu.
W klimatach festiwali, jeśli już o nich zaczęliśmy. Rock na Bagnie udostępnia powoli relacje z tegorocznego show. Między innymi fragmenty koncertu grupy Deuter w hołdzie Pawłowi „Kelnerowi” Rozwadowskiemu. RIP.
Podczas 13. edycji festiwalu Soundedit, 22 października w Klubie Wytwórnia w Łodzi wystąpią brytyjscy wokaliści: Midge Ure oraz Marc Almond. Bilety i karnety zakupione w ubiegłym roku pozostają aktualne. Ale chętni mogą je jeszcze kupić w tym roku TUTAJ. A my powyżej dajemy jeden z lepszych hitów Almonda, o którym na pewno jeszcze tutaj napiszemy. Ciekawe jak wystąpi, bo jeśli tylko z fortepianem to nie warto. No chyba że z zespołem?
A w ramach VinylFest przy współpracy z Soundedit Festival można oglądać do końca sierpnia br. w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie wystawę oryginalnych prac Ringo Starra - ANOTHER DAY IN THE LIFE. Trailer powyżej. Mamy nadzieję, że większość prac powstała kiedy Ringo nie miał słynnego trunkowego okresu :) po rozpadzie the Beatles.
W wieku Ringo są The Residents, którzy zapowiedzieli tournee koncertowe z okazji 50-lecia. Rozpoczną 19 sierpnia w Wonder Ballroom w Portland w stanie Oregon, a zakończą przedstawieniem w rodzinnym mieście w Castro Theatre w San Francisco.
Ogółem planują dać 22 koncerty w głównych miastach USA i Kanady, każdego wieczoru wykonają utwory ze swojego najnowszego albumu Metal, Meat & Bone, a także z siedmiocalowej EP-ki Duck Stab z 1978 roku i albumu The Third Reich'n z 1976 roku. Bilety można kupować TUTAJ.
W piątek 9.07 wieczorem w sali prób Lacrimosa zagrała Lacrimosa Pure - była to światowa premiera albumu. A w sobotę 10 w Klaffenbach zespół dał koncert w plenerze - jeden z dwóch koncertów Lacrimosy w 2021 roku – występ był dostępny online - oczywiście po zakupie biletu (LINK).
W klimacie chłodnych brzmień - Zanias (Linea Aspera) wybrała 18 utworów, które szczególnie lubi (TUTAJ). Zrobiła z nich składankę Home Selection (LINK). Wśród kapel między innymi A Perfect Circle. Zestaw ciekawy, ale niestety my nie mamy Spotify więc nie posłuchamy bo lejemy na streamingi. My kochamy winyl. I tak będzie do końca. A z Zoe Zanias rozmawialiśmy o muzyce TUTAJ.
Kilka nowości płytowych - Siekiera wydała płytę na podstawie demo z 1984 roku Demo summer ‘84. Można ją było nabywać w przedsprzedaży od maja, a teraz album fizycznie trafi do fanów. Przy czym zespół powiadomił, że nakład został już sprzedany, więc chętni musza na niego zapolować w sklepach płytowych i u dystrybutorów (LINK).
Z kolei Yes wyda w październiku swój pierwszy od siedmiu lat nowy album studyjny The Quest, za pośrednictwem InsideOut Music/Sony Music. Nowy album będzie zawierać 11 utworów w okładce autorstwa Rogera Deana. Przedsprzedaż ruszy 23 lipca (LINK).
Ale to nie koniec nowin o Yes: zostanie wznowiona płyta z 1993 roku The Symphonic Music Of Yes przez Voiceprint Records. Jej sprzedaż od 30 lipca (LINK). 7 lipca wyjdzie natomiast książka Yes a Visual Biography autorstwa Martina Popoffa w oficynie Wymer Publishing. Gruba i ciężka (formatu A-4) publikacja dokumentuje pierwsze dwanaście lat grupy, od wydania ich debiutanckiego albumu o tej samej nazwie, aż do lat 80. Przedsprzedaż TUTAJ.
Dalej w klimacie progrocka - drugi album Marillion, Fugazi z 1984 roku, zostanie wznowiony we wrześniu jako 3CD/1 Blu-ray i 4 wersje LP. Wersja cyfrowa Fugazi Deluxe zawiera nowy mix 5.1 i stereo albumu autorstwa Andy'ego Bradfielda i Avrila Mackintosha, występ Marillion z 20 czerwca 1984 roku w kanadyjskim Le Spectrum, który publikowany jest w całości pierwszy raz (fragmenty trafiły na album koncertowy Real to Reel w 1984 roku). Na płycie blu-ray ma być dodatek w postaci ponad godzinnego dokumentu The Performance Has Just Begun, opisującego proces powstawania albumu, The Story Of The Songs czyli opisy każdego z utworów, które trafiły na album Fugazi, występ na żywo w szwajcarskiej TV Here We Go, w którego programie było 7 utworów wraz z wywiadem za kulisami oraz promocyjny teledysk do utworu Assassing (LINK). Wersja analogowa zawiera nowy mix albumu i koncert z kanadyjskiego Le Spectrum (LINK). Do obu wersji dołączona zostanie ilustrowana książeczka o zespole. O albumie pisaliśmy TUTAJ.
Jeszce w klimacie progrocka - dnia 7 lipca zmarła matka Geddyego Lee (Rush), Mary Weinrib. Za kilka tygodni obchodziłaby 96. urodziny. Urodziła się w 1925 roku w Warszawie, a dorastała w Wierzbniku, dzielnicy Starachowic (LINK). Udało jej się przeżyć obóz pracy i koncentracyjne niemieckie obozy zagłady. Po wojnie emigrowała z mężem do Kanady... (LINK).
Skoro weszliśmy w klimaty tych których nie ma już wśród nas, jak i II wojny - w pobliżu miasta Lutherstadt Eisleben w Saksonii-Anhalt w Niemczech, na polu kukurydzy, odnaleziono pałac cesarza Ottona I z IX i X wieku (LINK). To za jego życia dokonał się Chrzest Polski. Jego wnukiem był Otton III, autor koncepcji odnowienia Cesarstwa Rzymskiego, którego częścią miała stać się także Polska, jako jednak niezależne królestwo.
Czy Ottona znaleźli? Nie wiemy. Ulotnił się pewnie jak wujaszek Adi ze schronu w Berlinie.
My za to wracamy do was jutro - dlatego czytajcie nas - codziennie nowy wpis, tego nie znajdziecie w mainstreamie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz